en iyi bahis siteleri
1xbetbetpasmariobet
DOLAR 32,8530 0%
EURO 35,6797 -0.03%
ALTIN 2.553,790,36
BITCOIN 2187073-0,04%
Ankara
30°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sivrihisarlı kadınlardan ‘el emeği ve göz nuru sergisi yoğun ilgi gördü
  • AvrupaPress
  • Avrupa
  • Sivrihisarlı kadınlardan ‘el emeği ve göz nuru sergisi yoğun ilgi gördü
1183 okunma

Sivrihisarlı kadınlardan ‘el emeği ve göz nuru sergisi yoğun ilgi gördü

ABONE OL
juillet 3, 2024 21:07
Sivrihisarlı kadınlardan ‘el emeği ve göz nuru sergisi yoğun ilgi gördü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL – BİLGİN ÖZÇİFTÇİ – AVRUPA PRESS – BELÇİKA
Sivrihisarlı kadınlar, ‘el emeği ve göz nuru’ dökerek bir sezon boyunca ürettikleri eserleri yılsonu sergisinde sergilediler, davetlilerin beğenisine sundular ve el sanatları sergisi yoğun ilgi gördü.
Etkinlik boyunca ziyaretçiler, kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini yakından inceleme ve bilgi alma fırsatı buldu. Kadın kursiyerler, dernek binasında açılan kursta potansiyellerini gerçekleştirme fırsatı buluyorlar. Kadın kursiyerler, kurslarda alanında uzman eğitmenler eşliğinde aldıkları eğitimlerle sanat ve meslek sahibi oluyorlar. Sergide; kadın kursiyerlerin el emeği göz nuruyla hazırladığı butik pastalar; hüsn-i hat, filografi, tel kırma tabloları; iğne oyası eserleri ve geleneksel kıyafetler yer aldı.
Kadın kursiyerlerin birbirinden güzel eserlerine bakarken yaşadığı mutluluğu dile getiren Sivrihisarlılar Derneği Başkanı İsmail Arslan, ‘’Her zaman ifade ettiğimiz gibi, ‘Kadının elinin değdiği her iş bereketli olur, güzel olur.’ Kadının elinin değdiği yer, her yönüyle yaşanabilir bir hale gelir. Biz de bu çerçevede, hizmetlerimizi üretirken daima kadınlarımıza öncelik veriyoruz. Kadınlarımızın bilgili ve birikimli olması ve kendi çevresine bilgiyi adeta etrafını aydınlatan bir ışık gibi yayabilecek kapasiteye sahip olması için çok büyük gayret gösteriyoruz. Çünkü aile toplumumuzun temel direğidir ve ailenin de içerisinde çocuğu, eşi koruyup kollayacak kişi annedir, kadındır. Bu kapsamda kadının, hayata daha iyi hazırlanması; bilgili, birikimli, donanımlı, eğitimli olması, hatta girişimci yönüyle hayata aktif olarak katılması bizim açımızdan büyük önem teşkil ediyor. Bizim, girişimci kadınlarla ilgili de çok ciddi çalışmalarımız var. Kadınlarımıza kendi el emeğiyle ürettiği eserleri, ürünleri değerlendirebileceği girişimcilik çalışmaları konusunda da eğitimler veriyoruz. Kadınlarımızın başarılı birer girişimci olarak kendisinin ve ailesinin geçimine destek sağlayan ve en önemlisi hayata değer katan bireyler olması için onlara gereken tüm desteği veriyoruz. Her zaman kadınlarımızın yanında yer alacağız. Onların güçlü bir şekilde hayata katılmaları için her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar kurslardan mezun olan birçok kursiyer, başarılarını profesyonel iş hayatına taşıyarak farklı alanlarda uzman, eğitmen gibi vasıflarla çalışma şansına sahip oldu. Derneğimiz kursiyerleri, bir sezon boyunca ürettikleri eserleri sergileme imkânı buldular. Kültür ve sanat çalışmalarına kapımızı açtık. Sanatsever insanımıza böyle ortamlar oluşturmaktan mutluyum.  Bu tür etkinlikler önümüzdeki sezon da devam edecektir. Katılımcılara ve bu güzel eserleri kazandıran kursiyerlerimize teşekkür ederim’’ dedi.
Serginin açılışına: Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Sefa Şen, Kızılelma Turan Derneği Başkanı Ahmet Hızlan, çok saıda davetli ve sanatseverler katıldılar. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Serginin açılışı için telgraf gönderdi ve başarılar diledi.
Etkinlik sonunda; emeği geçenlere plâketleri takdim edildi ve davetlilere ikramlar yapıldı.
HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL – BİLGİN ÖZÇİFTÇİ – AVRUPA PRESS – BELÇİKA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP