en iyi bahis siteleri
1xbetbetpasmariobet
DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21548911,82%
Ankara
19°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TİGAD AVRUPA’DA TEMSİLCİLİK AÇTI
1558 okunma

TİGAD AVRUPA’DA TEMSİLCİLİK AÇTI

ABONE OL
mai 16, 2024 20:51
TİGAD AVRUPA’DA TEMSİLCİLİK AÇTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa ve Belçika temsilciliğinin açılışına, Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel ve birçok önemli isim katıldı. Program kapsamında, Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilcisi Bilgin Özçiftçi oldu .

 

Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilcisi Bilgin Özçiftçi bir konuşma yapti konuşmasinda şunlari soyledi

Kıymetli katılımcılar Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilciliğinin açılış heyacanını sizlerle paylaşmaktan son derece onurluyum.
Öncelikle Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyorum.90’ların ortasından bu yana varolan ,dijital medyanın yasallaşması ve yasalarla tanınması konusunda önemli rol alan,Bununla beraber dijital medya kanunun çıkmasında da büyük payı olan bir dernektir.
Bu bağlamda bizler TİGAD Avrupa temsilciliğini  faaliyete geçirerek gazeteci meslektaşlarımızın haklarını savunmak ,sorunları gündeme taşımak amacımızın yanında Avrupa’da Türkçe yayın yapan tüm internet gazetecilerini ve derneklerini bir çatı altında toplamak böylece Avrupa’da yayın ağını daha da genişletmek ,dijital medya sektöründe olumlu gelişmelere katkı sağlamak niyetindeyiz.
Pek çok şeyin dijitalleşmeden nasibini aldığı çağımızda gazetecilik meslek ilkelerinin şekil değiştirdiğini,pratiklerinin tümden değiştiği bir deneyim yaşamaktayız.Geçmişin sesi geleceğinse ayak izi olan gazeteciler olarak innovasyon haberciliğin öneminin farkındayız ve sizlerle hep beraber  güçlü  pozitif katkılar sağlayacağız.
Katılımlarınızdan dolayı şeref duyduk .Herbirinizi muhabbetle selamlıyorum,
hayırlı olsun.

Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilcisi Bilgin Özçiftçi’ye  Avrupa Temsilcilik belgelesi ve  plaket verildi.

Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel yaptığı konuşmada, Türkiye’deki dijital medyanın son yıllarda nasıl hızla geliştiğini ve Türkiye’deki basın özgürlüğünün uluslararası standartlarda olduğunu belirterek, Türkiye’de gazetecilik mesleğinin özgür bir ortamda yerine getirildiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye’deki medya sektöründeki son gelişmeleri ve yenilikleri aktardı.
Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilcisi Bilgin Özçiftçi’ye  Temsilcilik belgeleri takdim edildi.
Başkan Geçgel, Avrupa’daki gazetecilere Türkiye’deki medya ortamını ayrıntılı bir şekilde anlattı ve Türkiye ile Avrupa arasındaki medya ilişkilerinin geliştirilmesi ve işbirliğinin önemine değindi. Program, Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok gazetecinin katılımıyla gerçekleşti ve Türkiye ile Avrupa arasındaki medya alanındaki ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik önemli adımlar atıldı.

Başkan Geçgel programın gerçekleşmesinde emeği geçen Tigad  Avrupa temsilcisi Bilgin Özçiftçi  teşekkür etti.

 

 

 

Bilgin Ozcifci     /      AVRUPAPRESS

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP