en iyi bahis siteleri
1xbetbetpasmariobet
DOLAR 32,8681 0.04%
EURO 35,6980 0.01%
ALTIN 2.553,220,33
BITCOIN 2185495-0,44%
Ankara
30°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

HAY-DER’DEN ANKARA VALİSİNİ ZİYARET
911 okunma

HAY-DER’DEN ANKARA VALİSİNİ ZİYARET

ABONE OL
novembre 23, 2022 20:56
HAY-DER’DEN ANKARA VALİSİNİ ZİYARET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HAY-DER Hayırda Yarışanlar Derneği Ankara valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta Ankara Valisinden bir görüşme talep eden HAY-DER Genel Başkanı Nevzat Laleli, Vali Beyin bu talebi olumlu karşılaması üzerine 14.Kasım.2022 günü kendisini makamında ziyaret etmiş ve bir süre görüşmüşlerdir.

Ziyareti esnasında HAY-DER’i tanıtan Genel Başkan Nevzat Laleli; “Derneğimiz 11 yaşına basmıştır ve kurulduğu günden bu yana “Mutlu insan, Sağlam aile, Güçlü toplum” gibi birbirine bağlı ama çok önemli üç konuda çalışmaktadır” demiştir.

Laleli devamla, “Büyük Marmara depreminde, olayların bizi içerisine çekmesiyle başlattığımız, “Bekârlarınızı evlendirin emr-i ilahisini” de dernek bünyesine alarak 22 seneden beri dünya çapında bize başvuran bekârları evlendiriyoruz”

Sağlam aileyi kurmak, önce yuvayı sağlam kurmakla mümkündür. Bunun için de kızın ve kadının baştan korunması gerekir. Biz bunu sağlamak için kendi sahasında ilk ve tek kitap olan “Flört yangını” adındaki kitabı çıkardık. Şu anda bu kitabın 2. baskısını dağıtıyoruz. Bu kitaptan size de bir tane hediye ediyoruz.

Ayrıca “En güçlü silah Medya ve Adil düzene doğru” isimli kitaplarımızdan da birer adet hediye ediyoruz, diyerek kitapları, Vali Beye takdim etmiştir.

Vali Vasip Şahin’in, HAY-DER’in bir isteği olup olmadığını sorması üzerine ise Laleli; “Sayın Valim, biz bir hayır kurumuyuz ve bizim hem giderlerimiz ve hem de faaliyetlerimiz bu bağışlar ve aidatlardan karşılanmaktadır. Bazen öyle durumlarla karşılaşıyoruz ki vergi ödeyeceğiz diye topluma olan amaçlarımızı gerçekleştirmekte zorlanıyoruz.

Devletin veya bağlı bulunduğu ticari işletmenin desteğini alan derneklerin oturdukları daireler ekseriyetle kendilerinin olup, bunlar kira ödememektedirler. Dolayısıyla kira stopajı ödeme gibi bir sıkıntıları da yoktur.

Hâlbuki biz ve bizim gibi hayır kuruluşu olan derneklerin oturduğu binalar kiralıktır ve durmadan “kira stopajı ödemektedirler. ” Talebimiz, bizlerin kira stopajından muaf tutulmamızdır” demiştir.

Bir mevzuat değişikliğine ihtiyaç duyulabilir, diyen Vali Vasip Şahin, olayı inceleteceğini söylemiştir.

HAY-DER BASIN BÜROSU

 

Nevzat Lalei  /  AVRUPAPRESS

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP