en iyi bahis siteleri
1xbetbetpasmariobet
DOLAR 28,9065 0.03%
EURO 31,6114 -0.08%
ALTIN 1.896,830,40
BITCOIN 1084646-0,99%
Ankara
14°

AZ BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eskişehirli Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım’dan ‘Stres Yönetimi’ konulu konferans ilgi gördü
  • AvrupaPress
  • Avrupa
  • Eskişehirli Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım’dan ‘Stres Yönetimi’ konulu konferans ilgi gördü
855 okunma

Eskişehirli Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım’dan ‘Stres Yönetimi’ konulu konferans ilgi gördü

ABONE OL
Kasım 15, 2022 20:35
Eskişehirli Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım’dan ‘Stres Yönetimi’ konulu konferans ilgi gördü
1

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL – BİLGİN ÖZÇİFTÇİ – AVRUPA PRESS- BELÇİKA

Eskişehirli Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım, çağımızın problemi olan ‘Stres Yönetimi’ konulu konferans verdi ve konferans ilgi gördü. Konferansa: Eskişehir’de 4. Noter Selim Ateş ve konferansa ilgi duyan davetliler katıldılar.

 

Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım ‘Stres Yönetimi’ konulu konferansta yaptığı konuşmasında, “Stres, hayatımızın önemli sorunlarından biridir. Stres, fark edilerek ve yönetilerek motive edici olarak hayatımızda varlığını sürdürebilir. Stres, aslında hayatımızda belli bir noktaya kadar faydalı ve olması gerekendir. Ancak belli bir noktadan sonra bizi hareketsizleştirip, benliğimizi ele geçiren hem zihinsel hem de fiziksel sıkıntı yaratan, ancak temelde hayatta kalmamız için gerekli bir hormondur.

Beynimiz, sürekli duyu organlarımız vasıtasıyla dışardan ve içerden gelen duyumları değerlendirir. Şayet kronik bir stres altındaysak, çabuk hasta olur ve hasta isek iyileşmemiz çok güç olabilir. Günümüz insanının stres faktörleri ile, bundan binlerce yıl önce yaşamış insanlarla aramızdaki stresörler çok daha farklıdır. Bizlerin stresörleri çok daha soyutken, onların stresörleri çok daha somuttur’’ dedi.

 

Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım, ‘’Uzun süreli kronik strese maruz kalan kişilerde hiçbir fiziki ve tıbbi temeli olmayan, psikolojik temeli olan fiziksel (psikosomatik) dediğimiz hastalıklar görülebilir. Stresle baş edebilmemiz için; önce duygularımızın farkında olmalı ve onları dile getirebilmeli. Hatalı düşüncelerimizi ve yorumlamalarımızı fark edebilmeliyiz. Planlı olmalı ve anı yaşayabileceğimiz aktivitelere yer vermeliyiz. Stres, hastalıkları tetikler. Stresten korunmak için; doğayla uğraşılmalı, doğada gezinti yapmalı. Sevdiğimiz müzikleri dinlemeli. Mutlu olabileceğiz şeylerle ilgilenilmelidir. Bunlar hepimiz için farklı olabilir. Çünkü hepimiz biricik ve özel’ iz. Bütün bunlara rağmen; stres yaşam kalitemizi bozuyorsa, bir profesyonel uzman desteği almalıyız” dedi.

 

Konferans sonunda: Eskişehir Sinerji Derneği Başkanı Soner Çam, Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım’a plaket takdim etti. Eskişehir’de 4. Noter Selim Ateş,

Psikolog Mürüvvet Deniz Yıldırım’a teşekkür belgesi takdim etti. Dernek binasında verilen konferanstan sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çekinildi.

 

HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL – BİLGİN ÖZÇİFTÇİ – AVRUPA PRESS- BELÇİKA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP