AvrupaPress

BELÇİKA DİYANET VAKFI TARAFINDAN RAMAZAN AYI BOYUNCA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GIDA KUMANYASI DAĞITILMASI KAMPANYASI DÜZENLIYOR..

BELÇİKA DİYANET VAKFI TARAFINDAN RAMAZAN AYI BOYUNCA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GIDA KUMANYASI DAĞITILMASI KAMPANYASI DÜZENLIYOR..

Covid-19 pandemisinin yarattığı olumsuz etkiler sınır tanımaksızın tüm insanlığı olumsuz şekilde etkilemeye devam etmektedir. Belçika Türk toplumu pandemi sürecinde Belçika toplumunun bütün kesimleriyle büyük bir dayanışma ve yardımlaşma sergileyerek birlikte yaşama kültürüne güzel bir örnek teşkil etmiştir.

Pandemi koşullarının hayatımızı olumsuz yönde etkilemeye devam ettiği bu zorlu dönemde girmekte olduğumuz Ramazan ayı vesilesiyle dayanışma ve yardımlaşma faaliyetleri önemlidir. Bu anlayışla, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2021 Ramazan ayı (13/04/2021 – 13/05/2021 tarihler arası) boyunca da Belçika Diyanet Vakfı tarafından gıda yardımı kampanyası gerçekleştirileceği memnuniyetle öğrenilmiştir.

Kampanya çerçevesinde, Belçika Diyanet Vakfı Genel Merkezinde 1500 adet, Ramazan kolisi (22 çeşit temel gıda içecek ve temizlik malzemesi içeren) dağıtımı yapılması planlanmaktadır.

Ayrıca Belçika genelinde Belçika Diyanet Vakfı’na bağlı camilerde de bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri dağıtımı yapılması öngörülmektedir.

Ramazan ayının tüm insanlığa verdiği barış, hoşgörü ve dayanışma mesajı çerçevesinde sözkonusu yardım kampanyası geçen yıl da olduğu gibi, dini inanç, dil ve kökeni ne olursa olsun Belçika’daki tüm ihtiyaç sahiplerini kapsayacak şekilde hiçbir ayrım gözetmeksizin icra edilecektir.

Ramazan kolilerinden almak isteyen ihtiyaç sahiplerin nereye ve nasıl başvurmaları gerektiği ekteki Belçika Diyanet Vakfı duyurusunda kayıtlıdır.

Büyükelçilik olarak Belçika Türk toplumun bu gibi dayanışma faaliyetlerinden memnuniyet duyulmakta ve Belçika Türkiye dostluğuna önemli katkı sağlayan bu faaliyetler teşvik edildiğini belirtti.

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ