AvrupaPress

Türkiye’de Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan kripto para açıklaması

Türkiye’de Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan kripto para açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun kripto para ve varlıklarla ilgili çalışma yürüttüğünü bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamada, son yıllarda gündemde yer alan kripto varlıkların, suç gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanı faaliyetlerinde de yoğun olarak kullanıldığı vurgulandı.

Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) da bu çerçevede kripto varlık alım-satım platformları alanında faaliyet gösteren piyasa aktörlerinden bilgi talep ettiği belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan kripto para açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan son zamanlarda popülerliğini arttıran kripto para birimlerine yönelik önemli bir açıklama geldi. Bakanlık, kripto paralara yönelik gelişmelerin ve ülkemizdeki durumun yakından izlendiğine dikkat çekiyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı piyasaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü de belirterek şunları söyledi:

KRİPTO PARALARLA İLGİLİ DÜNYA GENELİNDE OLUŞAN KAYGILARI BİZ DE PAYLAŞIYORUZ. KONUYLA İLGİLİ GELİŞMELER VE ÜLKEMİZDEKİ DURUM, BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN YAKINDAN TAKİP EDİLMEKTEDİR. BU ÇERÇEVEDE BAKAN YARDIMCIMIZ BAŞKANLIĞINDA; MERKEZ BANKASI, BDDK, SPK VE İLGİLİ DİĞER KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ HALİNDE ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLMEKTEDİR. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ