en iyi bahis siteleri
1xbetbetpasmariobet
DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21559351,79%
Ankara
19°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kırgızistan, dağ severler için yeni destinasyon
1245 okunma

Kırgızistan, dağ severler için yeni destinasyon

ABONE OL
mars 28, 2024 22:49
Kırgızistan, dağ severler için yeni destinasyon
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Orta Asya tarihi ve coğrafyasına odaklanan tarihçi ve çevre uzmanı.


oslobet
Kırgızistan Dağları | Güzel fotoğraf, Güzel (pinterest.fr)

 

 

 

Ancak herhangi bir sorun yaşamıyorsanız doğru destinasyonu seçebileceksiniz. Ancak şunu unutmamak gerekir ki on yedinci gün ülkenize varış noktasıdır.

 

Pabion-Mouriès (2013), Kırgızistan’ın Kırgız’daki kültürel parçacıkların yanı sıra sıra dışı doğal güzellikleriyle de öne çıktığını belirtiyor. Kırgızistan topraklarının yaklaşık %87’sinin 2.500 metre üzerinde bir rakımda olması (Abazov, 2004: 2), ülkenin dağ turizmine uygun bir coğrafya haline geldiğini belirtmektedir.

 

Kırgızistan eski bir Sovyet sosyalist cumhuriyetidir. Bunu yapmak istiyorsanız bunu demokratik bir araç olarak kullanmak zorunda kalacaksınız.

 

 

Kırgızlar eski göçebeler olarak bilinir ve onların özgürlüğe bu kadar bağlı kılan da bu göçebe kültürüdür. Ülkede hala yarı göçebe aileler yaşamaktadır. Kırgızistan’ı mutlaka görülmesi gereken bir yer haline getiren de bu göçebe kültürdür. Pabion-Mouriès (2013) Kırgızistan’ın Orta Asya’daki en demokratik ülke olarak kabul edilebileceğini yazmaktadır.

Kırgızistan Keşif Turu: Online rezervasyon yapın | İncelemeler ve Fiyatlar | TUI Fransa

 

 

 

Ülkenizin güvenliği hakkında bilgi edinmek istiyorsanız turistik bilgiden yararlanabileceksiniz. Ancak tur tek bir yerde kapatılacaktır. Dağcılık ve dağ turizmi faaliyetleri kitle turizminin uğrak yeri olmaya başlamıştır (ŞENOL ve diğerleri, 2016).

 

Bu nedenle ekologlar tarafından Batı’da kayıtlı bir göçebe konutu olan yurt, Kırgızistan’da ortaya çıktı. Yurt, Kırgızistan’ın öyle bir sembolüdür ki, kırmızı ve sarı Kırgız bayrağında geleneksel Kırgız yurdunun tepesinde (tunduk) yer almaktadır. Hallé & Passavant (2012) çe yapımı (şırdak: keçe halı), ferments kısrak yöntemi olan kymys (koumis), boorsok (küçük yapılmış hamur parçaları) veya kuruts (kurutulmuş yoğurt köftesi) gibi mutfak spesiyaliteleri) ».

 

 

 

Güzel manzaralarının yanı sıra Kırgızistan, Antik İpek Yolu üzerindeki kilitli konumu sayesinde tarihin sunumu nedeniyle de ayrılmasının izlenmiyor. Aşağıdaki örnekler şunlardır: antik kervan şehirleri (örneğin Taş Rabat Kervansarayı, 15. yüzyıl), minareler (örneğin Burana Kulesi, 11. yüzyıl), camiler vb. (Hallé ve Passavant, 2012).

Burana Kulesi, Kırgızistan | Gezi Efsanesi

 

 

 

 

Büyük tarihi şahsiyetlerin doğduğu bölge olması ve tarihi şahsiyetler tarafından tutkuyla anlatılması çantanın. Ülke, Cengiz Han, Manas, Büyük İskender (Terres d’Aventure, 2011) ve Marco Polo (Explorator, 2010) gibi simgesel figürler etrafında ama bir sembolik evreni harekete geçirmektedir.

 

 

Bugün Kırgızistan’ı değiştirmek için popüler bir destinasyon ve ünlü youtuber Seblafrite destinasyonu hakkında dikkat çekici bir vlog hazırlandı. Ancak durum böyle değil ama burası popüler bir turizm merkezi. Bir göz atmak iyi bir fikir, iyi bir fikir olup olmadığını bilmek iyi bir şey, yapılacak en iyi yol olduğunu bilmek güzel. Aslında Sovyetler Birliği döneminden beri bu bölge, Sovyetler Birliği’nin en gözde sahil beldesi olduğu için özellikle termal kaplıcaları nedeniyle ayrılmak için bir kez olmuştur. Kırgızistan Cumhuriyeti Hükümeti, satın aldığı Rus ve Kazaklardan oluşan, neredeyse sadece SSCB’den gelen çok sayıda turisti ağırlamıştır. Berenaliev (2014), “Issık Göl, Orta Asya’da plaj turizmi için önde gelen destinasyondur. Tercih edilen bir destinasyondur; bir yer almaktadır. Göl, bölgenin can damarıdır ». Ülkenin resmi istatistiklerine göre Issık Göl, Kırgızistan’da en çok ziyaret edilen turistik yer. Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanlığı Turizm Dairesi Müdürü’ne göre göl plajları çok sayıda turisti kendine çekiyor.

Kırgızistan’a seyahat edin, Issık Kul Gölü’nü keşfedin | Asya.fr

 

 

Böylesine büyük bir gölün varlığı (178 km uzunluğunda, 60 km uzanabilir) daha ılıman bir kış mevsimiyle birlikte uygun bir mikro iklim yaratmaktadır. Ancak ertesi gün katılmaya motive olduğunuz gerçeğinden yararlanmalısınız: golf sahasına bir göz atmak istiyorsanız, plajın keyfini çıkarabileceksiniz, fırsatlardan yararlanabileceksiniz. ondan muhteşem duygular yaratmaktadır. Issık Göl’ün sahil beldeleri ve sanatoryumları bir dizi otel, restoran, eğlence, spor, terapötik tedavi ve gezi tipi yanı sira dinlenme tesisleri sunmaktadır. Turistler genellikle deniz turizmini dağlarda piknikle birleştirmektedir (Berenaliev, 2014). Issık

Göl bölgesi, 2001 yılından bu yana UNESCO’nun İnsan ve Biyosfer programı kapsamında dünya rezerv ağına dahil edilmesiyle uluslararası tanınırlığa sahip olmuştur.

 

 

Hallé & Passavant (2012), Kırgızistan’ın macera turizminin kendine özgü mantığı içinde değerlendirilen ürün tüm özellikleri bir araya getirilmişni yazmaktadır. Ülkenin Orta Asya bölgesindeki en önemli doğal ve kültürel zenginliklere sahip olduğu da eklenmektedir.

 

Kırgızistan düzenli olarak Orta Asya’nın İsviçre’si ile uyumludur. Eğer turistik bir destinasyon almak istiyorsanız, turistik destinasyonun gideceğiniz destinasyon olduğunu ve turistik destinasyonun avantajlarından yararlanabileceğinizi bilmelisiniz.

Resimlerle: Kırgızistan’ın en güzel manzaraları | Odysway Blogu – Odysway

 

 

Düşük nüfus yoğunluğuna sahip küçük bir ülkedir: 198.000 km² ve ​​7,5 milyon nüfusa sahiptir. Topografya zaten dağlıktır; en yüksek oran %94’ü sıradağlarla kaplıdır ve ortalama rakımı 2.750 metredir. Ayrıca Tien Shan sıralarında (Pobedy Zirvesi, 7.439 m; Kan Tengri Zirvesi, 7.010 m) ve Pamir Altay’dadır (Lenin Zirvesi, 7.134 m). Bu zirveler geniş vadileri, yüksek platoları ve Peru’daki Titicaca Gölü’nden sonra dünyanın en yüksek ikinci vadisi olan Issyk Kul Gölü’nü çevrelemektedir (Hallé ve Passavant, 2012).

 

Artık WIFI kullanabilirsiniz, WIFI kullanabilirsiniz ve kullanabilirsiniz. Eğer uzun bir süre gitmek istiyorsanız turist bunun yazı sanatı olduğunu söyleyecektir.

 

Kısacası güzel dağları, nefes kesen parçaları, benzersiz göçebe kültürü, savaş geçmişine tanıklık eden prestijli tarihi hikayeler ve İpek Yolu üzerindeki önemi ile Kırgızistan, dağcıl Bunu yaparsanız yedilileri kapatmak zorunda kalacaksınız.

 

 

 

 

kaynaklar:

 

 

ABAZOV, Rafis (2004). Kırgızistan Tarihi Sözlüğü, The Scarecrow Press, Inc., Lanham, Maryland ve Oxford.

 

Berenaliev, Y. (2014). Kırgızistan’da Turizm: Sürdürülebilir kalkınmanın zorlukları (Doktora tezi, Grenoble).

Hallé, J. ve Passavant, E. (2012). Uzaktan kontrol: Kırgızistan’da Fransız macera turizmi acentelerinin taşeronluk yönetimi. Teoros, 31(1), 103-114.

 

 

Pabion-Mouriès, J. (2013). Topluluk turizmi ve kültürel miras. Sovyet sonrası ve çok etnik gruptan oluşan Kırgızistan örneği. EDYTEM koleksiyonu. Coğrafya Defterleri, 14(1), 91-100.

 

 

ŞENOL, F., TOKMAK, C. ve GNİRA, M. (2016). DAĞ TURizmi VE GElişmesinin ÖNÜNDEki ENGELLER: KIRGIZİSTAN ÖRNEĞi. MANAS Sosyal Araştırmalar Dergisi, 5(2), 139-156.

 

Derya Sosyal / AVRUPAPREES

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP