AvrupaPress

Avrupa’ya tepki: Ruanda’ya bile izin var, Türkiye’ye yok

Avrupa’ya tepki: Ruanda’ya bile izin var, Türkiye’ye yok

Avrupa’ya tepki: Ruanda’ya bile izin var, Türkiye’ye yok 2 hafta sonra yeniden düzenlenecek Avrupa’ya tepki: Ruanda’ya bile izin var, Türkiye’ye yok

Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi ısrarla riskli ülke ilan etmesi büyük tepkilere neden oluyor. Hem Türkiye’de yaşayanlar, hem yurtdışındaki vatandaşlarımız “Türkiye’ye haksızlık yapılıyor” görüşündeler.

Türkiye’deki tedbirleri gören yabancı turistler bile “Burası yaşadığımız ülkeden daha güvenli” yorumları yapıyorlar. Ancak Avrupa Birliği buna rağmen son aldığı kararda Türkiye’yi yine güvenli ülkeler arasında göstermedi.

AB’nin bugünden itibaren güvenli saydığı ve sınırlarını açtığı yerler arasında Afrika ülkesi Ruanda bile var. 2 hafta sonra yeniden düzenlenecek AB’nin “güvenli” gördüğü ve sınırlarını açtığı ülkeler şunlar

: Cezayir, Yeni Zelenda, Avustralya, Ruanda, Kanada, Sırbistan, Gürcistan, Güney Kore, Japonya, Tayland, Karadağ, Tunus, Fas, Uruguay. Listede Türkiye’nin yer almaması şaşkınlık yarattı.

Verilen bilgiye göre liste 2 hafta sonra yeniden düzenlenecek. Bakalım Türkiye daha ne kadar daha riskli sınıfında tutulacak.

Seval Aksan / AVRUPAPRESS

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ