AvrupaPress

AŞIYI BEKLERKEN IŞINI KEŞFETTIK,ADINADA “TÜRK IŞINI” DEDİLER

AŞIYI BEKLERKEN IŞINI KEŞFETTIK,ADINADA “TÜRK IŞINI” DEDİLER

Projenin Koordinatörü de olan Gedik, projeye bütün dünyada Türk ismiyle anılması için “Türk Işını” adını verdiklerini belirterek “Bu proje ile dünyada ilk defa daha önce virüs, bakteri ve mantar sporlarında etkili olduğu ispatlanmış bir ultraviyole ışınını, dalga boyunu değiştirmeden, kaynağından alıp insan vücuduna vermemizi sağlayan teknolojiyi geliştirdik.

Misina kalınlığındaki bir fiber optik kateterle ultraviyole ışını, insan vücuduna taşıyan teknolojik bir cihaz ve yöntem” diye anlattı. KANSER RİSKİ YOK Işının, DNA’sını bozduğu virüsü öldürdüğünü ifade eden Hikmet Selçuk Gedik, kansere de yol açmadığını vurguladı.

Gedik “Ultraviyole ışın, X ışını ile kıyaslanıyor. Ultraviyole ışın, non iyonizan ışın olarak geçer, kanser yapmaz. DNA sarmalının sadece bir iplikçiğini kırarak hasar verir. Virüsler bu hasarı tamir edemedikleri için ölür, insan vücudu ise tamir ediyor.

Bu yüzden kanser riski röntgen ve MR’dan çok daha düşük” diye konuştu. HASTA SERVİSE ALINDI Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik, tedavinin semptomatik, solunum sıkıntısı, tomografilerinde bulguları olan ve mutlaka Covid-19 pozitif teşhisi almış hastalarda uygulanabildiğine işaret etti.

Gedik “Virüsün %20’si kanda, %80’i akciğerde. Diyarbakır’daki hastamızda hem damar içi hem solunum yollarına fiberoptik kateterle ışın uygulayarak tedaviyi gerçekleştirdik. Projeyle hem hasta alıyor hem de standart tedaviyi sürdürüyoruz.

Belki ışın tedavisi, gelecekte ana tedavi hâline gelir” dedi. Öte yandan, 46 yaşındaki erkek hastanın yapılan üç testinin de negatif çıktığını söyleyen Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin de, hastanın durumunun iyiye gittiğini ve servise alındığını ifade etti.

Seval Aksan / AVRUPAPRESS

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ